Kompania Apple nis prodhimin e iPhone në Indi

Kompania Apple kërkon tregje të reja për shitjen e iPhone dhe ka vendosur që të nisë prodhimin në Indi.

Projekti i parë i prodhimit është modeli iPhone SE, ndërsa dërgesat për blerësit pritet të bëhen më vonë gjatë këtij muaji.

Kliko per me shume info

Çmimi mesatar i një telefoni të mençur në Indi kushton 155 dollarë, derisa iPhone SE do të kushtojë të paktën 399 dollarë.

LEXO EDHE:  Çfarë nuk shkon me iPhone X? Apple përgjysmon prodhimin

Në tregun indian aktualisht dominojnë prodhuesit kinezë të telefonave të mençur. Samsung është brendi më i madh dhe kontrollon më shumë se një të katërtën e tregut, derisa Apple nuk është më e madhe se dy për qind.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here