PDK bën koalicion me AAK dhe NISMA, ja me kë bashkëpunon LDK

Partia Demokratike e Kosovës, PDK ka zyrtarizuar koalicionin me AAK dhe me NISMA-n. Ndërkaq, edhe LDK ka nisur të bëjë koalicion për zgjedhjet. Kështu, Lidhja Demokratike e Kosovës ka komunikuar se ka bashkëpunuar me AKR-në, “Alternativa”, “Lëvizja për Drejtësi”. Këtë koalicion të LDK-së e ka njoftuar ish-kryeministri Isa Mustafa.

Statusi i Isa Mustafës:

Kliko per me shume info

Të dashur bashkëqytetarë. Sot formësuam Koalicionin e shpresës dhe besimit për të ardhmen e vendit tonë. Koalicioni LDK, AKR, Alternativa, Lëvizja për Drejtësi dhe ekspertët që do të na bashkëngjiten, është opsioni i vetëm në këto zgjedhje që garanton zhvillim të përshpejtuar ekonomik, integrime euroatlantike, luftë të pamëshirshme kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe kapjes së shtetit…

Ky është Koalicion i vlerave dhe parimeve, për të ardhmen e fëmijëve tanë. Ta mbështesim së bashku me besim dhe vendosmëri!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here