“Armiqtë bëjnë koalicion”, PDK – AAK – NISMA shkojnë bashkë në zgjedhje

Së shpejti pritet që të bëhet edhe zyrtare koalicioni i lidhur në mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën.

Një zyrtar i lartë i PDK-së tha për “Kosova Press” se marrëveshja është arritur, vetëm se pritet që edhe të bëhet zyrtare. Edhe Pal Lekaj i ka thënë “Telegrafit” se do të ketë koalicion PDK-AAK-NISMA, por nuk ka dhënë detaje tjera.

Kliko per me shume info

Koalicionet parazgjedhore do të dorëzohen në KQZ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here