Ilir Meta reagon për herë të parë: Të publikohet cdo pikë e paktit Rama-Basha

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta kërkon që cdo pikë e marrëveshjes Rama-Basha të bëhet publike.

Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha.

Kliko per me shume info

“Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im”, tha Meta ndër të tjera.

“Unë nuk kam qenë ndërmjetësuesi i kësaj marrëveshjeje por kam qenë imponuesi bashkë me LSI e PDIU e partitë e tjera” u shpreh Meta.

I pyetur lidhur me takimin me ish kryeministrin Berisha, Meta tha: Zoti Berisha është dobësia ime dhe në çdo kohë jam i gatshëm ta takoj”.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.