Plazhet më të bukura në Europë, gazeta Britanike i këshillon turistët për pushime në Shqipëri (Foto)

Gazeta britanike “The Guardian”, në një artikull për vendet turistike verore më të bukura, e ka renditur Drimadhes në Jug të Shqipërisë, si një nga plazhet më të bukura të Evropës.

 
Ai vjen në renditje menjëherë pas “Milles of sand”, një ishull në veri të Holandës.
“Kamping dhe rërë të bardhë në Shqipëri”, titullohet pjesa ku përshkruhet bregdeti shqiptar.
“I fshehur prapa një rruge malore, plazhi i Drymades është me të vërtetë guror, por kthehuni mejtas dhe ecni për 10 minuta dhe do të gjeni plazhe plotësisht të bardha me rërë të bardhë”.
Deti është pa dyshim i qartë, dhe kjo kur është një temperaturë e butë.
Një pemishte me portokalle është shtëpia e kampit të Breshkave të Detit, e cila ka tenda të parapërgatitura, me dyshek dhe shtroje të pastërta.

LEXO EDHE:  Përgatituni për vitin 2020! Çfarë duhet të dini para udhëtimeve pa viza në “Schengen”
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here