E habitshme, ja deklarata ku Berisha paralajmëroi paktin Rama-Basha javë më parë

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar më 26 prill në emision “Tonight Ilva Tare” në Ora Neës paralajmëroi për një marrëveshje të re, që ai e cilësonte të plotë.

Sipas tij, ndryshimet kushtetuese duhet të ishin të plota dhe se ato do të çonin vendin të sigurt në Bashkimin Evropian. Por a ka qenë kjo një deklaratë paraljmërim për paktin e arritur dy dite me pare mes liderit te opozites Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama?

Kliko per me shume info

“Mendoj se vendi ka nevojë për një marrëveshje të re, mendoj se ndryshimet Kushtetuese duhet të jenë frymëzuese për konkludimin e një marrëveshje të re dhe këtyre politikanëve do t’u mbetet merita e marrëveshjes së re.

Me gjera të pjesshme asgje nuk zgjidh. Po vetëm një marrëveshje ere që do të conte Shqipërinë të sigurtë në BE”, ka thene ai.

18453518_1925118604440168_5880070069450440704_n by revistaime

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.