Banda kriminale më e rrezikshme në botë transferohet në një burg luksoz

Burgu ku qëndron banda e njohur MS-13 është ndër më luksozet që keni parë pasi ata lejohet të luajnë me lojëra kompjuterike dhe kanë një dhomë për të kryer marrëdhënie.

Transferimi i qindra andëtarëve të bandës së krimit nga një burg i mbipopulluar në një burg me siguri maksimale ka treguar se jetesa këtu është e nivelit të lartë.
Në burgun e Honduras bëjnë pjesë 773 anëtarë të pajisur me kondicionerë, mobilje të mira, makinë kafeje dhe frigorifer të mbushur me ushqime.

Kliko per me shume info

Krerët e bandës trajtohen shumë mirë kur marrin vizita nga gratë, duke patur mundësinë që të përdorin dhomën private.
Të gjithë të burgosit besohet se janë anëtarë të Mara Salcatrucha (MS-13) dhe Barrio 18 në Honduras, që konsiderohet ndër vendet më të rrezikshme në botë.

Banorët u tronditën kur panë fotografitë e kushteve të tyre në rrjete sociale, në të cilat bien në sy disa portrete që kanë të bëjnë me humbjen e disa prej anëtarëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here