Vulin: Shqipëria e Madhe do të shkaktojë luftë në Ballkan

33
Kliko per me shume info

Per BE-në duhet të jetë e qartë se Prishtina e Tirana kanë si qëllim final bashkimin e tyre në një shtet të vetëm, ka deklaruar ministri serb Vulin.

“Prishtina e Tirana kanë si qëllim t’i bashkojnë të gjitha trojet shqiptare në një shtet të vetëm, gjë që do të shkaktojë luftë Ballkanike, prandaj Brukseli duhet të jetë e kujdesshme ndaj këtij synimi dhe ta dënojë këtë sjellje, ndryshe përgjegjësia për të ardhshmen bie tek ajo ”, theksoi Vulin, njofton RTS .

Tutje Vulin ka reaguar ndaj reagimit të heshtur të BE-së ndaj, siç thotë ai, kërcënimeve të kryeministrit Rama lidhur me Ballkanin, atëherë është e pritur reagimi i presidentit Thaçi, meqë, a di se deklarimet e tilla janë të padënueshme, transmeton RTK.

Ndërkaq ministri Vulin, duke u përpjekur që ta akuzonte BE-në, deklaroi se Shqipëria dhe Kosova nuk janë përgjegjëse, sepse ata kanë synimin e tillë, por përgjegjësia do të kalojë te BE përderisa nuk marrin masa parandaluese ndaj këtij procesi.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here