Vendimi surprizë i gjykatës së Tiranës: Mark Frroku i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

181
Kliko per me shume info

Gjykata e Tiranës dënon me 7 vjet e 6 muaj burg ish-deputetin Mark Frroku. Vendimi është dhënë nga gjykata e Tiranës diten e sotme, dy seanca pas pretencës së prokurorisë.

Në vendimin e gjykatës thuhet se Mark Frroku është i pafajshëm për vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë, por dënohet për veprat penale të kryera në Shqipëri në lidhje me pasurinë e tij të pajustifikuar ku akuzohet për fshehje të pasurisë dhe pastrim të produkteve të veprës penale dhe ndërtim pa leje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Prokuroria e ka akuzuar Mark Frrokun për mosdeklarim të pasurisë së tij në kohën kur ka qenë deputet dhe ka kërkuar në gjykatë dënimin e të pandehurit me 25 vjet burg.

Prokuroria ka deklaruar se Frroku zotëronte rreth 2 milionë euro pasuri të pa justifikuara dhe ë pa deklaruara.

Duket se drejtësia shqiptare nuk e ka vlerësuar dosjen e ardhur nga Belgjika në lidhje me akuzat që i janë bërë Mark Frrokut për vrasjen me thikë të Mark Frrokut në një stacion treni në vitin 1999. /lajmifundit.al

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here