U akuzua si kreu i grupit të trafikut të kokainës, dënohet me burg avokati shqiptar në Itali (Foto)

Kliko per me shume info

Një shtetas shqiptar me profesion avokat, u dënua nga gjykata italiane në Aosta me 3 vite e 6 muaj burg. Shtetasi i arrestuar dy vite më pare, u kap me disa canta ku kishte fshehur kokainë.

Sipas mediave vendase, shqiptari Albert Bushaj 37 vjeç, me profesion avokat ka qenë kreu i një bande që merrej me trafik kokaine në Aosta.
Gjykata ka liruar akuzat ndaj tij për shfrytëzim prostitucioni. Sipas hetimeve, trafiku i drogës i sillte grupit kriminal 1 milion euro në vit.
Para arrestimit, Albert Bushaj ishte një ish- bashkëpunëtor i prokurorisë së Aostas dhe punonte si përkthyes. Ai u arrestua në fund të vitit 2015, pranë shtëpisë së tij në Chatillon, pasi gjatë kontrollit në disa çanta iu gjet një sasi kokaine, raporton Ansa.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here