Sulmohet një bankë në Gjermani, grabitësi i armatosur qëllon punëtorin

Një sulm është raportuar në Gjermani, ku sipas njoftimeve, në Waldshut është sulmuar me armë një bankë. Sipas njoftimit, për pasojë një person, punonjës i bankës  ka përfunduar në spital, ndërsa dy punonjës të tjerë shpëtuan pa probleme, duke u larguar të sigurt nga ndërtesa.
Një grabitës i armatosur ka hyrë në një bankë në qytetin jugor gjerman, tha policia në një deklaratë, ndërsa dy punonjës të bankës kishin mbetur brenda. “Vjedhësi i armatosur hyri në bankë të premten pasdite, ndërsa dy punonjës ishin brenda”, tha policia në një deklaratë.
Policia beson se grabitësi mund të jetë plagosur, ndërsa pa shkëmbim zjarri midis tij dhe policisë.
Njësitë policore kanë bllokuar bankën dhe kanë rrethuar zonën ngjitur.
Gjermania “Bild” ka raportuar një prani të rëndë policore në zonë, duke përfshirë skuadrat me snajper, të cilët kanë marrë pozicione pranë bankës. “Policia ka dërguar gjithashtu një njësi të forcave speciale”, thotë gazeta.

LEXO EDHE:  Gjigandi bankar amerikan gjobitet me 1 miliardë dollarë

Një bankë është sulmuar me armë në të Gjermanisë. Një

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here