Replikat/ Komentuesi: “Fatos Nano të mori nga plehrat me thonj të paprerë dhe të bëri njeri”, Rama nuk ia përton

Një tjetër bashkëbisedim mes kryeministrit Rama dhe qytetarëve në Facebook, bie në sy të të gjithëve.
Një qytetar kalon edhe në ofeza ndaj Ramës duke thënë se Fatos Nano e solli nga Parisi dhe thonj të paprerë dhe e bëri politikan.
Por duket se kjo i ka “djegur” Ramën, i cili i përvishet në koment.
Replikat :
Komentuesi: E dim qe e do shqiperine se prandaj i bo vllai jot 200miljon dollar dhe 20perqindshin e pallateve nuk e merje dot nese nuk e do shqiperine hajdut ordiner qe te mori tosi nga koshat me thoj te pa prer e te boni njeri
Rama: O i shkreti ti i shkreti ti, i shkreti ti qe ta paska mpire trurin krejt Shqupi e ta paska futur koken ne Cader! Shko ne shkolle cun se je ne kohe dhe lexo te behesh i zoti vetes, se pasuria eshte dije dhe dijen s’ta fal zoti, zoti te fal trurin qe ta mbushesh me dije! Dhe merr shembullin e prinderve mos i tradheto prinderit qe te kane rritur me sakrifica, po respektoji duke folur me edukate se edukata te duhet per vete jo per mua o cun.
Komentuesi: Edhe unë në Durrës isha dje ,por te spitali dhe shyqyr që i dhashë lekë doktorrave dhe infermierëve se për ndryshe njeriu im kishte vdekur???? Më thuaj ti si t’ja bëj,, po sikur mos të kishim lekë???? Rroftë kombi shqiptar , poshtë politika
Rama: Bujar, ta them une si t’ia besh (neqoftese ke qene vertet ne spital, gje qe une e dyshoj fort te them te drejten), ma thuaj mua ketu kush te kerkoi leke dhe vij une me ty te shkojme tek spitali e te shpetojme te tjeret nga kushdo qe te ka marre leke ty! Por mos bertit rrofte politika, sepse politika vertet mund te beje te keqia kur bie ne duart e njerezve te keqinj a te paafte ose dembele, por pa politiken asnje komb nuk shkon dot perpara. Pa politiken per shembull s’do ekzistonte paqja, s’do ekzistonte demokracia, s’do ekzistonin as Shtetet e Bashkuara as Bashkimi Europian, me kupton miku im?
Komentuesi: europa europa cdo fillim zgjedhjesh po as nje hap per tu fut premtime bosh
Rama: Teo TI Europa ndertohet ne Shqiperi njehere, behet shtet Shqiperia, pastaj behet pjese BE! Respekte
Komentuesi: Bravo kryeministri ynë i dashur, po argëton rininë me udhëtime turistike nga një qytet në tjetrin duke u shitur si “votues për herë të parë”.Nuk është nevoja, sepse, reformat tuaja fantastike dhe PPP janë propaganda më e mirë, sepse, ju jeni simboli i “punës”. Për këtë jetojmë të lumtur në këtë vend. Madje dhe vetë amerikanët kanë filluar të vijnë për të jetuar në parajsën tonë të dashur të udhëhequr nga zoti ynë i dashur shoku Edi Rama
Rama: Te pakten mos perdor kete emer te madh per te komentuar si ngeles ne lenden e logjikes. Dhe mos ma qaj hallin as mua, as votuesve te pare, as Shqiperise zotrote, po qaj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.