“Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë”

Deputeti Ben Blushi ka thene se nëse PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, atëherë LSI detyrohet të jetë opozita dhe sipas tij Meta kesaj i frikesohet ndaj edhe nuk po e nenshkruan koalicionin me PS. Në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë.

“PD ka një sukses që i duhet njohur, e ka futur koalicionin në krizë. Rama me Metën nul po e nenshkruajne marreveshjen per koalicionin se Meta është i fiksuar të hyjë me Ramën vetëm në zgjedhje. kanë marrëveshje, por nëse PD nuk hyn në zgjedhje dmth që në parlamentin e ardhshëm, te mos kete Rama nevoje per LSI, Meta frikësohet…Marreveshja per koalicionin ka gjasa të mos nënshkruhet nëse PD nuk futet realisht në zgjedhje.

LEXO EDHE:  Kryemadhin e braktisin të tjerë këshilltarë, këtë herë nga qarku i Korçës
Kliko per me shume info

Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë.

Nëse PD është futur në cadër për të shkatërruar koalicionin, deri tani e ka arritur, tjetër sukses nuk ka deri tani. Rama e Meta po presin që këtë javë PD të kthehet në zgjedhje, nëse PD do kthehet në zgjedhje nuk e di me cfarë formule, keta shkojnë bashkë në koalicion. Nëse PD nuk hyn në zgjedhje ka gjasë të shkohet në zgjedhje të parakohshme, të mos zgjidhet fare presidenti”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here