Kanabisi nuk ka vetëm anë negative, përdoreni atë për…

Disa hulumtues në universitetin e “Colorado Anschutz Medical Campus” tregojnë se kanabisi ka shumë vlera ushqyese, që mund të ndihmojnë në trajtimin e një rangu të gjerë sëmundjesh të lëkurës.
Studimi i ri i publikuar në Ditarin e Akademisë Amerikane të Dermatologjisë ka ardhur në këtë përfundim, shkruan Neë York Daily Neës.
“Ndoshta, roli më premtues i kanabinoidëve është trajtimi i kruarjeve”, tha autori udhëheqës i këtij studimi ,Robert Dellavalle, profesor i asociuar i dermatologjisë në Universitetin e Shollës së Mjekësisë në Kolorado.
Ky zbulim është premtues për njerëzit e sëmurë nga ekzema, psoriaza, dermatiti dhe problemet tjera me lëkurë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here