Juventus dhe Monaco në gjysmëfinale

Juventusi dhe Monaco janë dy skuadrat tjera që i bashkohen dy skuadrave madrilene, Real dhe Atletico në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Juventusi i rezistoi presionit të Barçës në “Nou Camp”, duke e ruajtur portën e Buffonit të paprekur dhe kësisoj u kaulifikua tutje në saje të fitores me rezultat bindës në ndeshjen e parë, 3:0.

LEXO EDHE:  Bayerni me një mungesë të madhe sonte ndaj Realit
Kliko per me shume info

Ndërkohë, Monaco pas fitores në Dortmund, 3:2, iu gëzua fitores edhe para tifozëve të vet ndaj Borussias, me shifrat 3:1.

Golat për skuadrën franceze i shënuan Mbappe Lottin (3′), Radamel Falcao (17′) dhe Germain (81′), derisa golin e vetëm për gjermanët e shënoi Marco Reus (48′).

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here