Zbulohen detaje të reja për pjesët e iPhone 8

Kliko per me shume info

Deri më tani kemi pasur rastin të shohim se telefonat iPhone janë të dizajnuar në Kaliforni, por të prodhuar në Kinë.

Megjithatë, ekrani dhe pjesa kryesore e telefonit të ardhshëm iPhone mund të prodhohen në tërësi në Korenë Jugore.

Kliko per me shume info

The Investor raporton se Samsung Display mund të jetë përgjegjës për kompletimin e ekranit të telefonit të radhës së Apple.

Samsung System LSI, departamenti që prodhon sensorë të kamerave dhe procesorë të aplikacioneve, po ashtu do të prodhojë çipin display.

Pjesë e gjithë kësaj pune do të kenë edhe STEMCO dhe LG Innotek, por edhe tri kompani tjera jugkoreane Interflex, BH dhe Samsung Electro-Mechanics.

Nuk duhet harruar se Samsung Electronics dhe SK Hynix do të porositin çipat e memories, ndërsa LG Innotek do të porosisë modulet e kamerave.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here