Hidhet shorti për Europa League

Mësohen çiftet gjysmëfinale në Ligën e Evropës. Pas Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Ligën e Evropës, ku janë përcaktuar dy përballjet gjysmëfinale që do të përcaktojnë skuadrat të cilat do të luajnë në finalen e madhe të Stokholmit.

Favoriti për ta fituar këtë trofe Manchester United do të ndeshet me skuadrën spanjolle Celta Vigo, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Balaidos.

LEXO EDHE:  Bayerni me një mungesë të madhe sonte ndaj Realit
Kliko per me shume info

Dueli tjetër gjysmëfinal, vë përballë gjigantin holandez Ajax dhe francezët e Lyon. Sfida e parë mesë këtyre dy ekipeve do të zhvillohet në Amsterdam.

Çiftet gjysmëfinale:

Ajax – Lyon

Celta Vigo – Manchester United

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here