Keni dhimbje të vazhdueshme të veshëve? Ja mënyra natyrale që do t’ju shpëtojë

Dhimbja e veshëve është shumë e dëgjuar tek fëmijët, dhe ndalimi i sa.j duket si një mision i pamundur.
Por, në këtë artikull është shpëtimi juaj:
HUDHRA Shkaku i përbërësve kundër baktereve dhe analgjetike, hudhra ju heq dhimbjet. Thjesht, merrni thelpinj të hudhrës, i vendosni në leckë dhe i lini në vesh për gjysmë orë.
QEPA Krejt çfarë duhet të bëni është të shtypni disa pjesë të qepës, t’i mbështillni në leckë dhe t’i mbani sipër veshit.
MENTA Mund të përdorni gjethet e mentës dhe lëngun e saj për të qetë- suar dhimbjen në vesh. Sugjerohet t’i hidhni disa pika lëng të mentës në vesh, e po ashtu edhe përreth veshit të infektuar.
XHENXHEFILI Njihet si antibiotik natyral dhe vetitë e tij kundër inflamacioneve janë më të mirat në zgjedhjen e dhimbjes së veshit dhe infeksioneve.
UJI I NGROHTË Mbusheni një shishe me ujë të ngrohtë dhe e ofroni pranë veshit, e mbështesni edhe në veshin e infektuar.
UTHULLA E MOLLËS Nevojitet që uthullën e mollës ta vendosni në çdo 12 orë dhe do të ndjeni lehtësim.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here