Deputetja e PD gjen fajtorin e vrasjes në Vlorë: Ti je e keqja e këtij vendi!

Deputetja e PD, Liljana Elmazi

Deputetja e Partisë Demokratike, Liljana Elmazi bën përgjegjës kryeministrin Rama për vrasjet e ndodhura së fundmi në Vlorë.

Përmes një statusi në faqen e saj në Facebook, Elmazi shkruan se Rama është e keqja e këtij vendi sa edhe djalli do ta kishte zili.

Kliko per me shume info

Postimi i Liljana Elmazit:

Sot, ti vrave Vloren time! Sot, ishte radha e qytetit tim per ‘tu gdhire e pergjakur,,,,cdo jave vrasje e tritol! Me ty ne krye, dita lind e pergjakur me ere kufomash dhe re lotesh! Sot, keshtu lindi ajo per vlonjatet e mi, se ti i vrave edhe sot, si cdo dite ne keto 4 vite ! Jete të reja humben sot ne Vllore! i vrave ti, arrogant i pareflektueshem, syveshur e syplasur qe po mbjell vetem fatkeqesi!

U prehshin ne paqe aty lart, se ketu poshte, Rama i Zi nuk i le te jetojne ! Ty, te pashpirtit cnjerezorit, nuk të prekin lotet e nenave qe vajtojne per jetet e keputura ne mes ! Je dehur prej pushtetit të pamerituar, dhurate e krimit qe ende të mban ne kembe, duke i bere karshillek cdo sundimtari gjakatar! Kufomat, era dhe tymi i shkaterrimit qe po le pas, ia kalojne cdo lloj bombe të persosur.

Thjesht, Ti je e keqja pakufi ! Ti , Rama i Zi , je i lindur per të mbjelle të keqen qe edhe djalli ne Toke do ta kishte zili..Nuk ndalesh ne mizorine tende ! Ti ke marre peng e po ekzekuton cdo enderr të shqiptareve Ndaj duhet larguar sa nuk e ka kthyer Shqiperine ne nje varreze ,ku te varros nje komb të tere mijera vjecar,me i vjetri ne Ballkan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here