Rikthehen reshjet e dëborës në Korcë

Edhe pse jemi në muajin e dytë të pranverës, duket se dimri ende nuk ka vendosur të largohet. Imazhet i përkasin qytetit të Korçës, që këtë mëngjes të premte ëhstë gdhirë i mbuluar nga bora.

Si një pëlhurë e bardhë, bora ka veshur pemët, të cilat me lulet shumëngjyrëshe, duken si të mbuluara nga velloja.
Qytetarët e Korçës jashtë kamere thonë se kjo është borë e pazakontë për stinën e pranverës në qytetin juglindor.

Kliko per me shume info

Bora ka shënjuar edhe Kukësin e Dibrën, siç duket dhe nga pamjet, në zonat e thella edhe këto momente vijojnë reshjet.
Por pavarësisht kënaqësisë që krijon, reshjet e borës, këtë periudhë kanë shkaktuar jo pak dëme në bujqësi, pasi fermerët tashmë i kanë mbjell kulturat bujqësore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.