Skandal në Milano, tifozët e Crvena Zvezda djegin flamurin shqiptar

Tifozët e skuadrës serbe Crvena Zvezda në Milano i kanë vënë flakën flamurit të Shqipërisë dhe kanë brohoritur parulla se “nuk ka shitje të Kosovës”.

Në rrjetet shoqërore ka dalë fotografia e grupit të tifozëve vandal të Zvezdës, të cilët kishin shkuar në Milano për të mbështetur ekipin e tyre në ndeshjen kundër Olimpisë në kuadër të Euroligës, transmeton KosovaPress.

Në fotografi shihet se si vandalët e “Delija” ndezin flamurin shqiptar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehen hapur “Plisat”: Kjo është arsyeja që e ndërpremë mbrëmë ndeshjen me Italinë

Mbrëmë në ndeshjen Itali-Shqipëri ndeshja u ndërpre për rreth 10 minuta nga ...