Shkodër, “Hummer”-i përplas çiklistin; arrestohet drejtuesi

Një përson që po lëvizte me biçikletë është aksidentuar mesditën e së hënës në qëndër të qytetit të Shkodrës, në vendin ku dikur ndodhej monumenti “Pesë Heronjtë e Vigut”.

Automjeti që ka shkaktuar aksidentin është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa personi i aksidentuar, shtetasi me inicialet F.D, 58 vjeç është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Pas hetimeve të bëra, policia ka identifikuar automjetin që ka shkaktuar aksidentin, një fuoristradë e tipit “Hummer”, me targë “AA 610 MB” dhe rreth një orë pas ngjarjes është bërë i mundur arrestimi i drejtuesit, shtetasit Andi Martini, 19 vjeç dhe banues në fshatin Velipojë.

Personi në fjalë është arrestuar në banesën e tij. Ndaj 19-vjeçarit janë ngritur akuzat e “largimit nga vendi i ngjarjes” dhe “drejtim mjeti në menyrë të parregullt”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...