Real Madridi mposht Athletic Bilbaon, shkëputet në krye

Skuadra e Real Madridit ka arritur fitore në udhëtim duke mundur Athletic Bilbaon, me rezultat 1-2, në kuadër të La Ligës.

Në një ndeshje të rëndësishme, ‘mbretërit’ arkëtua tri pikë të mëdha në garën për titull të kampionit.

Karim Benzema (25’) dhe Casemiro (68’) u përkujdesën për fitoren e Zinedine Zidane, kurse, golin e vetëm për basket e realizoi Aduriz (65’).

Pas kësaj fitore, Real Madrid shkëputet në krye të tabelës më 65 pikë të tubuara, pesë më shumë së Barcelona e cila nesër luan kundër Valencias, ndërsa Bilbao renditet në shtata më 44 pikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehen hapur “Plisat”: Kjo është arsyeja që e ndërpremë mbrëmë ndeshjen me Italinë

Mbrëmë në ndeshjen Itali-Shqipëri ndeshja u ndërpre për rreth 10 minuta nga ...