Emri/ Atentat me armë zjarri në Tiranë, ja kush është i plagosuri

Nje plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Kinostudios në kryeqytet.

Policia beri me dije se më datë 20.03.2017, rreth orës 20:20, në zonën e njohur si Kinostudio, dy shtetas ende të pa identifikuar dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri, në krah shtetasin Eduard Duka i cili u dërgua në S.Q.U. dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sipas burimeve policore mesohet se nga hetimet paraprake dyshohet se është përdorur një armë zjarri e kalibrit të vogël.

Sipas burimeve autorët kanë qenë në një makinë dhe kanë qëlluar në lëvizje në drejtim të shtetasit E.D.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...