LSI i jep një tjetër sinjal të fortë Ramës: S’ka zgjedhje pa opozitën, do ishin farsë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i kësaj situate politike.

“Ne kërkojmë kapërcimin e këtij ngërçit politik. Nga mitingjet nga çadra apo nga zyra duhet të arrihet një dialog politik. Është absurde situata e krijuar nga opozita”.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama është shprehur se zgjedhtej bëhen edhe pa praninë e Partisë Dekokratike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama gju më gju me popullin, pi raki e bën dolli, komentuesit i kujtojnë çadrën….

“Gju më gju me popullin”, ashtu siç e do tradita, kryeministri i ...