Lirimi nga burgu i Nexhmije Hoxhës më ’97, ja kush e priti tek porta

Gruaja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija u lirua nga burgu në janar të vitit 1997, në moshën 75-vjeçare.

Në videon e “Associated Press” per kete ngjarje, dukets e ajo pritet jashtë hekurave nga nusja e saj e djalit të saj, Liliana Hoxha.

Nexhmije Hoxha u arrestua më ’91 dhe u dënua me 11 vjet burg për korrupsion.

Kliko per me shume info

Nga pamjet, duket se Nexhmija ishte në gjendje të mirë shëndetësore, edhe pas viteve të tëra në burg.

Ndryshe nga takimi i përzemërt pas lirimit, Liljana Hoxha e ka kritikuar vitet e fundit ne menyre te ashper e publikie Nexhmije Hoxhen.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.