Pirlo: Ja si mund ta mposhtë Juve, Barcelonën

2
Kliko per me shume info

Futbollisti Andrea Pirlo ka komentuar takimin cerekfinal të Champions League mes Juventusit dhe Barcelonës.

Në një interviste për gazetën spanjolle “Sport”, Pirlo thotë se Juve mund të mposhtë këtë herë Barcelonën.

“Juventus mund ta mposhtë këtë herë Barcelonën. Finalja e Ligës së Kampionëve u luajt dy vite më parë që atëherë kanë ndryshuar shumë gjëra. Të dy klubet janë të ndryshme sot. Do të shijojmë 180 minuta të bukura futboll. Nëse të besuarit e Alegrit duan të shkojnë në finale, ata duhet të mposhtin skuadrat më të mira. Juve është e fortë por ata duhet të kenë më shumë balancë sepse luajnë me katër sulmues dhe Mario Madzukiç do të jetë çelësi për të fituar. Mendoj se edhe Rincon është një lojtar i rëndësishëm që mund të ndryshojë fatin e ndeshjes, trajneri e di kohën më të mirë kur duhet ta aktivizojë,” tha Pirlo.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here