Ja kush është politikani dhe biznesmeni shqiptar që pagoi izraelitin “e pajisjes përgjuese”

Kliko per me shume info

Tom Doshi është deputeti dhe biznesmeni që ka punësuar shtetasin izraelit që u kap me pajisjen e dyshuar si përgjuese në aeroportin e Rinasit.

Shtetasi izraelit Yoram Frig, ka dëshmuar se ka ardhur në Shqipëri në datën 21 mars 2017 me kërkesë nga Tom Doshi.

Kliko per me shume info

Ai ka thënë se është paguar 2 mijë euro për të verifikuar me anë të pajisjes skanuese, makinat dhe zyrat e deputetit.

Izraeliti u ka thënë hetuesve se Tom Doshi dyshon se dikush e ka përgjuar dhe për këtë arësye ka dashur të mësoje nëse kjo ishte e vërtetë.

Pas kapjes në Rinas, dy ditë më parë shtetazi izraelit është marrë në pyetje ndërsa prokuroria i ka sekuestruar pajisjen, pasaportën, sendet personale dhe gjithcka tjetër.

Sipas burimeve nga Prokuroria e Tiranës, hetimi nisi për dy vepra penale, konkretisht atë të “përgjimit të jashtëligjshëm i të dhënave kompjuterike”, si edhe për “shpërdorim të detyrës”.

Yoram Frig del se ka hyrë katër herë në Shqipëri në të gjitha rastet me aktivitetin e dedektivit privat./lajmifundit.al

LEXONI EDHE:

Izraeliti me pajisjen e dyshimtë: Më punësoi biznesmeni shqiptar, dyshon se e përgjojnë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.