“Hallexhinjtë” i dhanë 58 milionë lekë, por ai nuk ishte zv.drejtori i ALUIZNI-t

Një i ri nga Tirana përfundoi në prangat e sektorit të Krimit Ekonomik në kryeqytet, për akuzën e mashtrimit.

Artan Laci, një 23 – vjeçar nga Tirana, u prezantua si Zv/drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI –t dhe arriti t’i merrte një gruaje 58 milionë lekë.

Kliko per me shume info

Ka qenë vetë kjo e fundit, që policia e identifikon vetëm me iniciale Sh. M., e cila ka bërë kallëzim, duke bërë që efektivët e kryeqytetit të vinin në pranga të riun.

Njoftimi i policise Tiranë:

Më datë 20.03.2017 Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit:

-Artan Laci, 23 vjeç, banues në Tiranë

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 20.03.2017 ka bërë kallëzim shtetësja Sh. M., pasi ky shtetas duke iu prezantuar si Zv.Drejtor i Përgjithshëm i Aluiznit me anë të mashtrimit dyshohet ti ketë vjedhur një shumë prej 58 milion lekësh.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Mashtrim”, parashikuar nga Neni 143 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here