Ndërron jetë futbollisti 27-vjecar

Futbollisti i skuadrës irlandeze Derry City, Ryan McBride është gjetur i vdekur.

Një lajm i hidhur për futbollin, pasi që kapiteni i skuadrës nga Irlanda, Derry City ka ndërruar jetë në moshën 27 vjeçare.

McBride është gjetur pa shenja jete në banesën e tij të dielën në mëngjes, ndërsa sot lajmi është konfirmuar nga vetë klubi që bënë gara në Premier Ligën e Irlandës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Federata e Futbollit të Irlandës, i ka shprehur ngushëllime familjes dhe klubit të lojtarit.

Ende nuk janë të qarta shkaqet që kanë çuar në vdekjen e 27-vjeçarit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehen hapur “Plisat”: Kjo është arsyeja që e ndërpremë mbrëmë ndeshjen me Italinë

Mbrëmë në ndeshjen Itali-Shqipëri ndeshja u ndërpre për rreth 10 minuta nga ...