Prezantohet modeli i ri i BMW i8

2
Kliko per me shume info

BMW tani modelin e ri të i8 hibrid, do të ofrojë edhe pa tavan, coupe.

Motorin do ta ketë 1.5 litërsh me tre cilindra, së bashku me një tjetër elektrik, të cilët së bashku prodhojnë 357 kuajfuqi.

Prodhimi zyrtar i i8 Roadster do të fillojë në vitin 2018, ndërsa BMW është duke hulumtuar edhe për versione të tjera të këtij modeli, si dhe një version me hidrogjen.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here