Ja kush është shqiptari që bëri arratisje spektakolare nga burgu italian

Javën qe shkoi një 35-vjeçar shqiptar u bë lajmi i ditës në Itali pasi u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu i Alessandrias.

Autoritetet italiane nuk zbuluan identitetin e shqiptarit për arsye sigurie, tashmë emri dhe foto e tij janë bërë publike.

Ai është Besnik Mirra, dhe arriti të dilte jashtë mureve të burgut në momentin kur po punonte në ambientet e parkingut të burgut.

Policia hapi menjëherë alarmin dhe nisën kërkimet për të rreth zonës ende nuk ka asnjë gjurmë të 35-vjeçarit.

Sipas mediave italiane Mirra kishte kryer 10 vite nga dënimi për krime kundër pasurisë dhe pritej të dilte nga burgu në vitin 2024. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:30 të së premtes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...