Plas në BBA, Armela për Benardin: Ai është nga Laçi, e mëson lehtë italishten

Big Brother futi libra në gjuhë të huaj në shtëpi për banorët që ata të mësojnë, duke i përcaktuar edhe gjuhën.

Por Armela nuk qëndroi pa e ngacmuar Benardin, pasi ky i fundit i tregoi asaj se kishte një libër në gjuhën italiane.

“Ky është dhe nga Laçi, e ka të lehtë të mësojë italishten”, thotë Armela përtej xhamit, megjithëse Benardi është nga Lezha. Ndërsa Xheni thotë se ajo do ta kishte ndihmuar ta mësonte më lehtë, por është e pamundur duke qëndruar të ndarë.

Ndërkohë, për Liridonin, 33-vjeçarin nga Prishtina, ishte zgjedhur një libër në gjuhën greke. Liridoni thotë se nuk merr vesh asnjë fjalë, por është Ervini ai që i del në ndihmë. “Unë di greqisht, ta mësoj unë”, i thotë ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Klane në “Big Brother”/ Sidrita dhe Armela thurin planin: “T’i bëjmë gropën” Liridonit

Sidrita dhe Armela, bashkë me Xhenin që vetëm i dëgjon, po thurin ...