Big Brother ‘mposht’ Ermal Mamaqin, shifrat e shikueshmërisë ‘shkatërruese’

Nisja e reality –show’t “Big Brother” mbrëmjen e së shtunës, duket se ka shënuar një kthesë në trendin e audiencës, të cilat i kalonin në shumicë dërrmuese me Ermalin.

Sipas matësit “elemetrix”, në krye të shikueshmërisë qëndron programi i Arbana Osmanit. Rikthimi i prezantueses tek ky format, duket se është arsyeja se pse “Big Brother” u ndoq më shumë se sa rivali i tij primetime, në Tv Klan.
Në fakt, në “luftë” u përfshi dhe “Al Pazar” i Vizion Plus por “Big Brother” arriti të rrëmbëjë pjesën më të madhe të audiencës për mbrëmjen e së shtunës, shkruan Anabel.

LEXO EDHE:  Njihuni me Admirin nga Kosova që jeton në Zvicër, që ka lindur me gjini të gabuar
Kliko per me shume info

Këto shifra shihen si premtuese për një program i cili duket se kishte humbur shpresat, mjafton të kujtojmë edicionin e fundit.

Një tjetër lëvizje që duket se do të vërë në vështirësi rivalin Tv Klan, është rikthimi i emisionit suplementar të “Big Brother”. “Fan Club” ka nisur transmetimin tashmë dhe drejtuesit e “Top Channel” kanë vendosur ta përballin atë me pjesën e parë të spektaklit “E diela Shqiptare”. Pjesëmarrja e dy personazheve të spikatur të televizionit siç janë Albana Osmani dhe Olti Curri, do të sfidojnë për rreth 1 orë e 30 min prezantuesin e dashur Ardit Gjebrea dhe një segment shumë të ndjekur, siç është rubrika “Ka një mesazh për ty”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here