Tjetër aksident i rëndë ajror, rrëzohet avioni me 44 pasagjerë

Kliko per me shume info

Një aksident i tende ajror ndodhi diten e sotme kur avion me 44 pasagjerë në bord u rrëzua këtë të hënë në Sudanin e Jugut.

Sipas te dhenave fillestare nga mediat lokale sugjeronin se nuk kishte të mbijetuar, por detaje të reja flasin për të kundërtën.

Kliko per me shume info

Njoftohet se avioni i South Supreme Airline u rrëzua në aeroportin Wau, rreth orës 15:00 me orën lokale.

Ministri i Informacionit, Bona Gaudensio për mediat tha se të paktën 14 persona ishin dërguar në spital dhe ndodheshin jashtë rerzikut për jetën.

Në vendin e ngjarjes mbërritën forca të shumta zjarrfikëse, ndërsa në fotografitë e postuara në rrjete sociale mund të shihet avioni i përfshirë thuajse tërësisht nga flakët.

Një punonjës i ndihmës së shpejtë tha për Reuters se nuk ka viktima. Aksidenti besohet të ketë ndodhur gjatë kohës së avioni po bënte uljen

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here