Zbulohet identiteti i policit që drejtonte rrjetin e prostitutave në Tiranë

Një ditë më parë, policia e Tiranës shkatërroi një rrjet prostitucioni, i cili kontrollohej nga një polic. Në aksionin e koduar “Free Taxi”, pjesë e të cilit ishin edhe katër taksistë, u arrit të kapeshin edhe disa prostituta si edhe rekrutueset e tyre duke e çuar numrin e të arrestuarëve në 11.

Burime zyrtare nga Policia e Tiranë bën me dije se të arrestuarit frekuentonin kryesisht hotele në zonën e liqenit, Kasharit dhe Kombinatit.

LEXO EDHE:  Moti javën në vijim, zbuloni çfarë iu pret
Kliko per me shume info

Në komunikatën zyrtare të Policisë së Tiranës, theksohet se Elton Shtrepi është punonjës policie.

Ai ka lindur në Berat, është i martuar dhe baba i një vajze. Prej disa kohësh ushtronte detyrën e Punonjësit të Policisë Rrugore pranë Komisariatit të Policisë Rrugore në Tiranë, shkruan Albeu.com.

Sipas skemës së organizimit të këtij rrjeti prostitucioni, mësohet se edhe i arrestuari tjetër Albion Todri është gjithashtu i lindur në Berat.

LEXO EDHE:  Pyetja që e bën Tahirin të dridhet: A do të arrestohesh?

Mësohet se në drejtim të “shef” Eltonit ka patur mjaft ankesa prej drejtuesve të makinave në Komisariatin e Policisë Rrugore në Tiranë, i cili e kishte dorën mjaft të “rëndë” edhe kur shoferët ishin në zbatim të rregullave të qarkullimit rrugor.

Punonjësi në fjalë mbulonte zonën e Unazës, pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda duke u kthyer në tmerrin e shoferëve ku në mënyrë të përsëritur makinat janë tërhequr me karroatrec edhe kur nuk kishte tabelë për ndalim qendrimi duke lënë të dyshohet për lidhje të tij me pronarët e parkingjeve private në atë zonë. /Albeu.com/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here