Zbulimi shokues, ilaci i rrobave shkakton dëme të rënda në shëndetin tonë

Gjiganti “CNN” shkruan sot në një artikull se detergjentët që i përdorim për të larë rrobat mund të na shkaktojnë dëme serioze në shëndetin tonë madje edhe të na çojnë drejt vdekjes.

Qendra kontrolluese e helmimeve bën me dije se helmimet nga detergjentët janë shtuar me 17 përqind që nga viti 2013.

Gjithashtu sipas një studimi të publikuar këtë vit, detergjentët dëmtojnë sytë, sidomos të fëmijëve të vegjël.

Detergjentet që gjenden në paketa plastike janë ata që sjellin rrezikshmërinë më të lartë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

4 pozicionet seksuale që çmendin meshkujt dhe i bëjnë të fiksohen pas partneres

Të gjithë meshkujt dëshirojnë që herë pas here partnerja e tyre të ...