“Gmail” ndërpret shërbimin për Windows XP dhe Vista

Posta elektronike “Gmail” do të ndalojë ofrimin e shërbimeve për dy versionet e vjetra të sistemeve të operimit, XP dhe “Windows Vista”.

Ndërsa përdoruesit e “Chrome 53” dhe versioneve më të vjetra do të dërgohen në një version më bazik të “Gmail” duke filluar që prej muajit dhjetor.

Këto vendime vijnë si pasojë e dobësive në sistemin mbrojtës nga sulmet e jashtme.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përditësimi i fundit i iOS, redukton ndjeshëm fikjen e papritur të “iPhone 6”

Gjatë muajve të fundit, disa përdorues të “iPhone 6” dhe “6S” raportuan ...