Vucici hyn me kreun e ushtrisë serbe në veri të Kosovës

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuçiç është takuar ne Rashke me udhëheqës te listës Srpska dhe përfaqësuesit serbe te komunave ne veri te Kosovës, për t’i informuar ne lidhje me rezultatet e bisedimeve ne Bruksel dhe aksionin politik te Beogradit.

Por ai ka mbërritur aty i shoqëruar nga shefi i shtabit te ushtrisë serbe dhe ky është cilësuar nje akt i pastër provokimi nga mediat ne Kosove.

Sipas mediave ne Beograd, Vuçiç i ka kërkuar edhe njëherë përfaqësuesve serbe, te jene te bashkuar per t’i bere balle, sipas tij, padrejtësive qe u bëhen serbeve nga qeveria ne Prishtine.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rusia i fal Serbisë armë super të fuqishme

Gazeta kroate “Jutarnji list” në numrin e sotëm merret me furnizimin e ...