Vritet kapoja i karteleve të drogës dhe 11 anëtarë të bandës së tij

Autoritetet meksikane kanë vrarë liderin një karteli të drogës dhe 11 anëtarë të bandave së drogës. Në operacionin kundër bandës së drogës janë përfshirë forcat tokësore dhe helikopterë.

Në mesin e të vdekurve është Juan Francisco Patron Sanchez, lideri rajonal i një karteli, njoftoi Qeveria meksikane.

Meksika është njëra nga shtetet më kartelat më të mëdha të drogës, të cilat njihen për ushtrim të dhunës dhe vrasje të shumta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapen në flagrancë me kokainë të fshehur në banane, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia spanjolle pasi dyshohet se transportonin një ...