Vrasja për sherrin në Facebook, gjykata: 12 vjet burg adoleshentit

Denohet Fabian Muçollari, 17-vjeçari qe në shtator të vitit të kaluar vrau bashkëmoshatarin e tij Fabio Hila në Pogradec është dënuar me 12 vite burg nga gjykata e Korçës.

Motivi i këtij krimi të rëndë u bë një sherr në facebook mes dy të rinjve për shkak të një vajze. Muçollari e qëlloi Hilën në një pikë bastesh me breshëri kallashnikovi në qendër të qytetit e Pogradecit.

Autori i krimit përfitoi uljen e dënimit me një të tretën, pasi pranoi gjykimin e shkurtuar. Sipas hetimeve të prokurorisë dy të rinjtë kanë shkëmbyer fyerje në facebook.

Më pas Fabian Muçollari ka marrë një kallashnikov dhe ka shkuar në pikën e basteve ku qëndronte objektivi i tij.

Ai ka qëlluar në drejtim të Fabio Hilës me breshëri duke e lënë të vdekur në vend. Edhe në gjykatë , edhe para prokurorit ai pranoi autorësinë e krimit./

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trafikimi i 8 ton kanabis nga Shqipëria në Itali, zbulohet skema ’’gjeniale’’

Policia italiane para një muaji kapi 8 ton kanabis sativa që kishte ...