Vila luksoze e të kërkuarit, ku u gjetën paratë e grabitura në rrugën Tiranë-Rinas

Kjo është shtëpia e Admir Muratajt në Prezë, të cilën ai e ka blerë para rreth dhjetë vitesh dhe ka jetuar një pjesë së kohës në të.

Siç shihet, ajo është e mirinvestuar dhe me kamera sigurie. Banorët thonë që e njihnin fare pak.

Në këtë banesë, policia ka sekuestruar një pjesë të parave të grabitura. Shuma më e madhe u gjet në një servis të familjes Murataj në Vorë.

Baza e grupit dyshohet se ishte një apartament në qendër të Vorës.

Banesat ku jetonin anëtaret e grupit dhe vendet ku janë sekuestruar paratë vijojnë të jenë nën mbikëqyrjen e policisë për 24 orë.

Një pjese e parave, sipas grupit hetimor, janë investuar në forma të ndryshme nga grabitësit, në banesa e biznese.klan

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama reagon për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çfarë thotë për rezultatin

Kryeministri Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes Itali-Shqipëri, e cila përfundoi ...