Ekspertët deri në nivelin e 16 të minierës, vijojnë kërkimet për 3 minatorët e bllokuar

3 ditë nga shpërthimi në minierën e Bulqizës, vijojnë kërkimet për 3 minatorët të cilët prej tre ditësh janë bllokuar në minierën e Bulqizës pas shpërthimit të hidrogjenit ku 3 persona mbetën të plagosur.
Mësohet se shkarkimi i gazit të hidrogjenit ka vijuar edhe gjatë natës, i cili pengon dhe operacionin e kërkim-shpëtimit të minatorëve të kompanisë kineze, të cilët janë bllokuar në një galeri në nivelin e 21.

Mësohet se ekspertët kanë arritur deri në nivelin e 16 të minierës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehet Fatos Klosi: Ja çfarë di unë mbi vrasjen e Azem Hajdarit…!

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi, flet lidhur me vrasjen e ...