Vidhin flori në banesa, arrestohen dy “skifterat” shqiptarë

Dy shqiptare kanë rënë në prangat e Policisë italiane, pasi kanë vjedhur bizhuteri në një banesë. Identiteti i tyre nuk bëhet me dije, por mediat italiane njoftojnë se shqiptarët janë të moshës 29 dhe 35-vjec.

Ata janë arrestuar pasi janë përpjekur që të vjedhin flori, por nuk kanë mundur që të largohen.

Ndërkohë rezulton se shqiptarët kishin qenë persona me precedent penal të mëparshëm.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokurori: 20–vjeçari italian nuk u vra nga shqiptarët…!

Ne ndryshim nga sa u raportua deri më tani nga mediat italiane, ...