“Victoia’s Secret” ‘’shkatërron’’ jetën e modeleve, ja ‘’viktima’’ e radhës (Foto)

Fansat janë të parët që kuptojnë shqetësimin e yllit të tyre të preferuar, por këtë herë, jo vetëm. Modelja bukuroshe Kendall Jenner u shfaq me forma perfekte në pasarelën e “Victoia’s Secret” pak javë më parë, por seti i fundit fotografik tregon një ndryshim të frikshëm të formave trupore gjë që i ka shqetësuar fansat.

Ajo është bërë pjesë e kopertinës së revistës “LOVE” duke prezantuar stilin e viteve 1950. Modelja 21-vjeçare ka pozuar me të brendshme dhe recipeta transparente ndërkohë që fytyra e saj mbante një make-up të rënduar, e njëjtë më stilin e viteve ’50.

LEXO EDHE:  Habit moderatorja shqiptare: Unë jam e bërë e gjitha, do më shihni
Kliko per me shume info

Kritikët dhe ndjekësit të saj janë shprehur të shqetësuar se Kendall ka humbur një peshë të konsideruar trupore, duke shfaqur shenjat e para të një çrregullimi anoreksik. Fansat e saj më të zjarrtë janë hedhur në mbrojtje të modeles, duke treguar se fotot e setit janë të punuar më shumë seç duhet me photoshop dhe se ajo nuk është aq e dobët.

LEXO EDHE:  Iu arratis nga komisariati, çfarë ndodhi kur Stresi u takua mbrëmë me Tahirin?

Shpeshherë bëhen gabime dhe ekzagjerime me photoshop sidomos kur bëhet fjalë për t’u shfaqur në kopertinat e revistave më prestigjioze në treg.

/ Top Channel

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here