Fjalimi i vëllait të Dritëro Agollit që ngriti në këmbë publikun në funeral

Fjalimi i vëllait të të ndjerit Dritëro Agolli i emocionoi të gjithë ditën e sotme në Pallatin e Koncerteve, ku u mbajtën homazhet për nder të shkrimtarit të madh. Ai sapo doli të fliste iu drejtua të gjithëve duke thënë se Dritëroi nuk ishte vetëm vëllai i tij, por i të gjithëve.

Unë jam vëllai, ishte vëllai im, dhe vëllai i të gjithëve ne. Të gjitha llafet u thanë në mënyrë të shkëlqyer. Ju falenderoj të gjithëve për fjalët e mira që thatë, gjithë të pranishmëve.

Ai kishte akoma shumë të thënë dhe jo pa kuptim është shkruar “Prit edhe pak”…ai donte të mbronte të gjithë të mirat e vendit, të godiste të metat e vendit me llafe të mira, me edukim.

Ai kishte anën shpirtërore. Kështu që unë s’kam çfarë të them më shumë”,-tha Tajar Agolli i cili emocionoi të gjithë sallën që u ngrit në këmbë duke duartrokitur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja cila është super vila e Armina Mevlanit dhe Shkelzen Berishës

Shpeshherë ka ndodhur që Armina Mevlani të ketë publikuar foto nga dritarja ...