Van Persie gjest të pahijshën ndaj serbit, reagon gruaja e futbollistit

Një nga ndeshjet më të ndezuar në Turqi e cila prodhon shumë tension si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj është ajo mes Besiktas dhe Fenerbahce.

Kliko per me shume info

Protagonistët kanë ardhur nga fusha e blertë dhe njëri prej tyre ka qenë sulmuesi me emër holandez, Robin Van Persi, i cili pati një konflikt të ashpër me kundërshtarin serb, Dusko Tosic.

LEXO EDHE:  E keni bërë gabim, mënyra e duhur për të zierë fasulet

Shtyrja me dorë, që bëri ky i fundit, mori si kundërpërgjigje kartonin e kuq nga arbitri, ndërsa holandezi bëri një gjest të pahijshëm ndaj kundërshtarit, pasi kapi organin gjenital në momentin kur Tosic po largohej nga fusha.

Veprimet e pahijshme të holandezit nuk përfunduan këtu, por vazhduan me nxjerrjen e gjuhës karshi tifozërisë kundërshtare.

LEXO EDHE:  Napoli përfiton nga gabimi i Juventusit, dështon Milan

Nuk ka vonuar dhe gruaja e futbollistit serb ka reaguar, duke e fyer Van Persie. Ajo e ka quajtur “stupid motherfuc*** autorin e golit të fitores së Fenerbahce ndaj Besiktas. Ajo, më pas e fshiu postimin, me kërkesën e bashkëshortit të saj.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here