Emocionuese/ Kur ‘’Vallja e Tropojës’’ ‘’digjet’’ në Kinë (Video)

Një video që ka prekur cdo shqiptar pasi e ka parë, është vallja e Rugovës në Kinë. Është një valle shqiptare e kërcyer në Tajvan, ku siç duket kinezët kanë mësuar më së miri një nga traditat tona më të vyera. Urojmë që këto tradita të tejçohen edhe te brazat e rinj në Shqipëri dhe kudo ku ka shqiptarë.

Valle shqiptare në Tajvan të Kinës.

Posted by Radio Ejani on Montag, 13. Februar 2017

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Drogë, pije alkolike dhe seks, ja festa e çmendur e studentëve pranë policëve(Foto +16)

Pushimet verore kanë nisur në SHBA dhe Meksikë, bashkë me këtë stinë ...