U fiken motorët në mes të detit, shpëtohet shqiptari dhe italiani

Policia Bregdetare shqiptare në Vlorë deklaroi se ka shpëtuar dy persona, një shqiptar dhe italian, të cilën kishin mbetur në mes të detit.

Rreth orën 19:40 të së premtes autoritetet u njoftuan se në veri të ishullit të Sazanit, në distancë 6 milje, ndodhej një gomone rreth 7 metra me dy persona në bord, të cilët kërkonin ndihmë, pasi mjeti i tyre kishte marrë ujë dhe i ishin fikur motorët.

Në ndihmë të tyre u dërguan anijet e gatshme “P-03” dhe “Lissus P-133”, të cilat i morën dy personat në bordin e anijes “Lissus”, ndërsa gomonia u la në det, pasi për shkak të dëmtimeve dhe të kushteve të detit nuk mund të rimorkiohej.

Gjendja shëndetësore e të shpëtuarve mësohet se është e mirë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehet Fatos Klosi: Ja çfarë di unë mbi vrasjen e Azem Hajdarit…!

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi, flet lidhur me vrasjen e ...