Deklarata “shokuese” e Trump, ja cfarë thotë për Vladimir Putin dhe…SHBA-në

Presidenti i ri i SHBA-së, Donald Trump ka dhënë një intervistë shokuese për “Fox News”.

Gazetari Bill O’Rilley e ka pyetur Trumpin rreth marrëdhënieve të tij me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Është mirë të kesh marrëdhënie të mira me Rusinë. Do të ishte diçka e mirë, në rast se Rusia na ndihmon në luftën tonë kundër ISIS”, tha presidenti amerikan.

Trump tha se e respekton Putinin si lider të shtetit rus. Por, kur gazetari O’Rilley i tha Trumpit se Putin është një vrasës, çuditërisht kreu presidencial amerikan e ka pohuar diçka të tillë. “Ka shumë vrasës.

“Ne kemi shumë vrasës. Po ne, më të mirë jemi, mendoni se vendi ynë është i pafajshëm?”, ishte përgjigja e kreut të shtetit të SHBA-ve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E rëndë, shkrumbohet nga flakët stadiumi i klubit të njohur të futbollit

Një ditë më parë, stadium i klubit të njohur kinez Shanghai Shenhua ...